Gepubliceerd op: 6-9-2017
Zo’n 40 Marechaussees op Sint Maarten, Saba en Sint Eustatius worden momenteel in de crisisorganisatie ingezet in verband met orkaan Irma.
Afbeelding verwijderdDit gebeurt op verzoek van het lokale gezag. De Marechaussee assisteert de lokale politie bij het handhaven van de openbare orde en veiligheid.
De Marechaussee op de Bovenwindse eilanden is normaal gesproken verantwoordelijk voor de militaire politietaak en levert ondersteuning aan de lokale politie.
Avondklok
Als de richting niet verandert, dan bereikt Irma naar verwachting woensdagmiddag (Nederlandse tijd) de Bovenwindse Eilanden. Om bijvoorbeeld plunderingen te voorkomen, geldt na afloop van de orkaan een avondklok. De KMar assisteert de lokale politie bij het handhaven daarvan.
Bron : KMar
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet