Gepubliceerd op: 14-10-2017
De politie heeft de afgelopen vier dagen minstens 57 mensen opgepakt tijdens een grootschalige actie tegen mobiele dievenbendes. Dit bevestigt een woordvoerder van de Landelijke Eenheid.
Afbeelding verwijderdDe arrestanten komen grotendeels uit Oost-Europa, enkelen zijn Nederlands. De arrestaties werden verricht in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee, de Belastingdienst, de Immigratie- en Naturalisatiedienst en Europol.
De zogenoemde mobiele dievenbendes zouden zich op grote schaal schuldig maken aan diefstal. In groeperingen van vier tot acht personen reizen ze door het land en stelen ze uit verschillende soorten winkels. Het gaat voornamelijk om kleding en andere producten, ook is er koper buitgemaakt.
“We proberen al jaren deze dadergroepen in beeld te brengen,” zegt een woordvoerder van de Landelijke Eenheid. “Ze werken op geraffineerde wijze en verplaatsen zich door het hele land. In elke winkel stelen ze wel iets, maar zo weinig dat het niet snel wordt opgemerkt.”
De diefstallen worden vaak bestempeld als op opzichzelfstaande overtredingen, in plaats van criminaliteit op grote schaal. De politie probeert daarom in kaart te brengen welke samenwerkingsverbanden er zijn. Er zouden volgens de politie tientallen dadergroepen actief zijn, die in verschillende samenstellingen werken. Naast de arrestaties zijn ook tientallen auto’s in beslag genomen. In sommige auto’s zijn gestolen goederen gevonden.
Bron : nrc.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet