Gepubliceerd op: 19-12-2017
Majoor Laurens Reinders treedt aan als commandant van de 4. Kompanie van het Panzerbataillon 414. Voor het eerst geeft een Nederlandse commandant leiding aan een Nederlandse militaire eenheid binnen een Duits bataljon.
Op de kazerne in Bergen-Lohheide (Duitsland) is majoor Laurens Reinders uit Havelte maandag aangetreden als commandant van de 4. Kompanie van het Panzerbataillon 414.
Kompaniewimpel
Dat gebeurde met het uitreiken van de ‘Kompaniewimpel’ door luitenant-kolonel Marco Niemeyer, de bataljonscommandant, in front van de aangetreden eenheden.
Het tankeskadron is formeel ingetreden als Nederlandse eenheid binnen dit Duitse bataljon. Het is uniek dat een Nederlandse commandant leiding geeft aan een Nederlandse eenheid binnen een Duits bataljon.
Nederlandse militairen worden op de Niedersachsenkaserne in Bergen opgeleid door de Duitse collega’s.
Bron : dvhn.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet