Stichting Marechaussee Contact

Korps Politietroepen

Korps Militaire Politie

Koninklijke Marechaussee (tot 1996)

Koninklijke Marechaussee

Koninklijke Marechaussee

Commandant Koninklijke Marechaussee
 

Leijtens 31-5-2012 Sinds 31 mei 2012 is generaal-majoor dr. J.A.J. (Hans) Leijtens Commandant Koninklijke Marechaussee.

Generaal Hans Leijtens heeft van 1981 tot 1985 aan de Koninklijke Militaire Academie de opleiding tot officier bij de Koninklijke Landmacht gevolgd, waarna hij tot 1988 werkzaam is geweest bij dit krijgsmachtdeel. In 1989 trad hij in dienst bij de Koninklijke Marechaussee, waar hij diverse functies vervulde. Zo was hij van 1992 tot 1996 Hoofd Operationele (politie) dienst op Schiphol.

Van 2004 tot 2007 bekleedde hij de functie van beleidsadviseur op het Ministerie van Defensie. In 2008 was Leijtens districtcommandant Zuid, een functie die hij bekleedde tot 2010. In 2010 vervulde Leijtens in Afghanistan van commandant contingentscommando. Deze eenheid fungeert als de ogen en oren van de Commandant der Strijdkrachten.

Vanaf april 2011 tot mei 2012 was generaal Leijtens plaatsvervangend commandant van de Koninklijke Marechaussee. Met de aanvaarding van het commando over de Koninklijke Marechaussee wordt generaal Leijtens tevens Gouverneur der Residentie. Daarmee wordt hij verantwoordelijk voor het militair ceremonieel in de hofstad.


 

Commandanten der Koninklijke Marechaussee vanaf de tweede wereldoorlog

 

van Putten kl zw-wit
 2008-2012 ltgen
D. van Putten


2004-2008 Beuving 2
2004-2008 ltgen
M. Beuving

 


1999 Neisingh
1999-2004 genmaj
C. Neisingh

 


1993 Fabius
1993-1999 genmaj
D.G.J. Fabius



1990 Sunter
1990-1993 genmaj
L.W. Sunter


1986 Rademaker
1986-1990 genmaj
H.C. Rademaker


1981 van Lier
1981-1986 genmaj
F.J. van Lier

1977 de Bruijn
1977-1981 genmaj
H.C. de Bruijn

1974  Spronk
1974-1977 genmaj
E.N. Spronk

1971 Meyer
1971-1974 genmaj
N. Meyer

1965 Amelink
1965-1971 genmaj
H.J. Amelink




1963 Egter v. W
1963-1965 bgen
A.J.F.M. Egter van Wissekerke


1959 Kaub
1959-1963 bgen
O.A. Kaub

1956 de Zeeuw
1956-1959 bgen
L. de Zeeuw

1952 W. Kist
1952-1956 bgen
W. Kist

1947 M. Tans
1947-1952 genmaj ir.
M. Tans

1945 W. van den Hoek
1945-1946 genmaj mr.
W. van den Hoek


Bron : -  '50 jaar dienstplicht bij de Koninklijke Marechaussee' door H.G. Poels
         -  Marechausseemuseum


DE COMMANDANTEN EN INSPECTEURS VAN HET WAPEN 1805 - 1940

 

Korpscommandanten 1805-1810 en 1814-1843

1  okt. 1805-22 nov. 1806 Luitenant-kolonel J.B. VAN WIEDENKELLER
2  dec. 1807-25 aug. 1808 Kolonel L.J. VAN HEILMANN
25 aug. 1808- 1 nov. 1809 Kolonel F. BIGARNE
1 nov. 1809- 9 juli 1810 Luitenant-kolonel J.E.N. VAN ATTENHOVEN

1814-1825 Kolonel W. BARON DE ROISIN
1825-1827 Generaal-majoor S.J. BARON TRAVERS (insp.gen., tevens
comm.)
1829-1830 Generaal-majoor F.N.L.ABERSON (insp.gen., tevens comm.)
1831-1837 Luitenant-kolonel H.J. VAN INGEN
1837-1839 Luitenant-kolonel J.L.A. BRUMMEL
1840-1843 Luitenant-kolonel F.W. CHOMEL

Opperofficieren der cavalerie belast met het algemeen toezicht over het wapen

1841-1854 Luitenant-generaal J.F. GRAAF DUMONCEAU
1854-1860 Luitenant-generaal JHR. K.W.J. STORM DE GRAVE
1860-1861 Luitenant-generaal F.C.X. BARON VAN UTENHOVE
1861-1877 Luitenant-generaal Z.K.H. WILLEM, PRINS VAN ORANJE
1877-1880 Generaal-majoor JHR. J.G.A. VAN SPENGLER
1880-1883 Generaal-majoor JHR. W.J.A. STORM DE GRAVE
1883-1886 Generaal-majoor M.G MATTHES
1886-1896 Luitenant-generaal W.K.L. VAN HELDEN
1896-1900 Generaal-majoor W.J.H. RMER
1900-1905 Generaal-majoor W.E.H. WOPPERMANN
1905-1906 Generaal-majoor H.A. SMEDING
1906-1909 Generaal-majoor H.F.D. BRAAMS

Inspecteurs van het wapen 1900-1940

1909-1922 Generaal-majoor G.A. VAN HAEFTEN
1923-1926 Kolonel P. VAN OORT
1926-1931 Kolonel G.J.D. BAUDUIN
1931-1936 Generaal-majoor J.H.G. KAPPELHOFF
1936-1 mei 1940 Kolonel J. VAN SELM
1 mei-5 juli 1940 Kolonel A.W. DE KONINGH

Bron : 'De geschiedenis van het Wapen der Koninklijke Marechaussee' door Mr. W. van den Hoek

Dank voor uw bezoek aan onze website en graag tot ziens!