Gepubliceerd op: 20-9-2020
Politieagenten moeten niet alleen tijdens hun opleiding, maar doorlopend worden bijgeschoold als het gaat om corruptie.
Dat zei voorzitter Jan Struijs van de Nederlandse Politie Bond (NPB) donderdag tegen de NOS. „We zien steeds meer dat het niet alleen om verleiding gaat, maar ook om bedreiging. Die agressiviteit die daarmee gepaard gaat, daar maak ik me zorgen over.”
Woensdag werd bekend dat de Nationale Politie een team heeft opgericht dat zich helemaal gaat bezighouden met de bestrijding van ambtelijke corruptie.
Aanleiding is het zogenoemde EncroChat-onderzoek naar versleuteld berichtenverkeer tussen criminelen. In de meer dan 20 miljoen chatberichten in het omvangrijke onderzoek ontdekte de politie ook veel corruptie in eigen kring en bij opsporingsdiensten. „Het verloopt sluw en heimelijk. Vaak zijn het mensen die sociaal erg intelligent zijn”, aldus Struijs bij de NOS. De NPB-voorzitter wil dat politie, douane, Belastingdienst, marechaussee en bedrijfsleven nauwer samenwerken bij bestrijding van de georganiseerde misdaad.
Bron: De Limburger.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Drone van defensie gecrasht bij Deelen
Aangetroffen cocaïne op vlucht uit Peru in beslag genomen
Marechaussee trekt zwaarbeladen bestelbus van de weg, dan blijkt dat het foute boel is
Man met onbegrepen gedrag veroorzaakt ongeval G.K. Van Hogendorpweg in Rotterdam
Koninklijke Marechaussee houdt medewerker op Schiphol aan voor computervredebreuk
Drie positieve alcoholtesten onder cabinepersoneel op Schiphol