Gepubliceerd op: 24-9-2020
Defensie compenseert klokkenluider Ed Branse van de marechaussee en geeft de eerste luitenant compensatie omdat hij persoonlijk is benadeeld. Ook zijn afspraken gemaakt over zijn loopbaanperspectief, meldt het ministerie woensdag.
Hij maakte eind 2014 melding van misstanden bij de Brigade Speciale Beveiligingsopdrachten (BSB). „Met zijn melding deed Branse wat Defensie van haar personeel verwacht: het nemen van verantwoordelijkheid en het verbeteren van de veiligheid”, aldus het ministerie.
Follow the Money berichtte in 2017 over de zaak. Er zou binnen de BSB onder meer sprake zijn geweest van een onveilige werksituatie. Ook zouden gebruikte wapens niet veilig zijn geweest. De BSB beveiligt onder meer medewerkers van ambassades in risicolanden zoals Irak en Afghanistan.
De Onderzoeksraad Integriteit Overheid (OIO) heeft de melding van Branse onderzocht en constateerde in 2016 dat er in twee gevallen sprake was van misstanden bij de BSB.
Bron: Reformatorisch Dagblad
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Vrouw (51) doet valse bommelding in vliegtuig, Eindhoven Airport kort dicht
Twee militairen gewond na ongeval op Oranjekazerne; bestuurder aangehouden
Fietsster geschept door auto op Eindhovensedijk in Oirschot
Invoer cocaïne via bloemenzending: OM eist celstraffen van 7 jaar
Duitsland gaat voortaan asielzoekers weigeren aan de grens, meer grenspolitie
Man heeft 398 dagen gevangenisstraf tegoed bij controle reisdocumenten