Gepubliceerd op: 9-11-2015
De marechaussee heeft sinds het opschroeven van mobiele controles half september 41 verdachten van mensensmokkel opgepakt.
Dat zegt staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie), die maandag op werkbezoek was bij een mobiele controle van de marechaussee op de grensovergang Hazeldonk tussen België en Nederland.
Het gaat om zo'n zeven aanhoudingen per week, een verdubbeling sinds de intensivering van de controles. De verdubbeling van de vangst tot nu toe is volgens Dijkhoff belangrijk: ''We moeten mensensmokkelaars zo hard mogelijk aanpakken."
De extra controles zijn nodig om een beter inzicht te krijgen in de mensensmokkel in Nederland. Daarmee kan deze ''ernstige'' vorm van criminaliteit beter bestreden worden, kondigde de marechaussee eerder aan.
De extra inspanningen zijn een direct gevolg van de verhoogde instroom van vreemdelingen in Nederland. De marechaussee controleert sinds 17 september extra steekproefsgewijs op de weg, op vliegvelden, internationale treinen en op het water.
Bron: NU.nl, NOS, diverse media
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Mensensmokkel op volle zee: OM eist tweeëneenhalf jaar cel
Oud-marechaussee begint ‘nieuwe’ partij
Defensie en Wassenaar zetten koers uit voor uitbreiding marechaussee Maaldrift
Nederlandse militair komt om het leven tijdens oefening in Duitsland
Uitnodiging voor een NOV/KMAR symposium
Engelsman probeert chocoladerepen met daarin 800 gram cocaïne te smokkelen