Gepubliceerd op: 1-12-2015
ASSEN - De eerste knallen zijn alweer te horen op straat. Dat betekent werk aan de winkel voor de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD).
De EOD merkt dat ze in deze tijd steeds vaker wordt ingezet om vuurwerkbommen onklaar te maken.
Handgranaat
Afbeelding verwijderdSergeant-majoor Rogier van de EOD waarschuwt voor het experimenteren met vuurwerk. "Het probleem zit hem er namelijk in dat vuurwerk zich heel onvoorspelbaar gedraagt als je zelf gaat mengen", zegt hij.
Het illegale vuurwerk wordt volgens hem ook steeds zwaarder. "Er is nu vuurwerk dat gelijkstaat aan een handgranaat die in het leger gebruikt wordt."
Dodelijke afloop
Zelf heeft Rogier een aantal meldingen gehad waarbij mensen ernstig gewond raakten door het experimenteren met vuurwerk. Eerder moest hij naar een incident in Drenthe waarbij een jongen van 17 jaar om het leven kwam door een zelfgemaakte vuurwerkbom. "Als je denkt dat je het zelf kunt doen, betaal je ook heel veel lesgeld", zegt de sergeant-majoor. "En de allerhoogste prijs is je eigen leven."
Bron : rtvdrenthe
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Bestuurder is auto kwijt na tien keer rijden zonder rijbewijs
Marechaussee heeft handen vol om West-Brabant en Zeeland veilig te houden
Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie
Samenwerking voor groei van kazernes op de Veluwe
Deze meneer zal moeten bellen om zich op te laten halen
Samenwerking voor ceremoniële inzet paarden KMar en Franse Gendarmerie