Gepubliceerd op: 9-12-2016
Generaal-majoor Hans van Griensven is per 1 februari Inspecteur-Generaal der Krijgsmacht (IGK). Hij is dan tevens Inspecteur der Veteranen en Inspecteur der Reservisten. Van Griensven wordt bevorderd tot luitenant-generaal neemt de functie over van luitenant-generaal Bart Hoitink. Deze luchtmachtgeneraal is dan iets langer dan 2,5 jaar IGK en gaat met functioneel leeftijdsontslag.
Afbeelding verwijderdVan Griensven werkt nu nog bij het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum als plaatsvervangend chef staf plannen. Daarvoor was hij commandant van onder meer: het Operationeel Ondersteuningscommando Land, het Opleidings- en Trainingscentrum Genie in Vught en 11 Pantsergeniebataljon in Wezep.
De generaal van de landmacht had een belangrijk aandeel in de herstructurering van het Wapen der Genie. Dat leidde onder meer tot de oprichting van 41 Pantsergeniebataljon in 2006. In Afghanistan was hij commandant van de Task Force Uruzgan. Hiervoor werd hij gewaardeerd met het Ereteken van Verdiensten (in goud).
Bron : defensie.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
De Schiphol Group dreigt het al aangelegde vliegveld Lelystad van de hand te doen
Militair ceremonieel op elke straathoek tijdens Prinsjesdag
Operation Silent Skies: internationale operatie rond algemene luchtvaart (General Aviation)
Bestuurster valt in slaap en veroorzaakt botsing op N309 Epe
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen