Gepubliceerd op: 21-3-2017
Sergeant der 1e klasse Bart is in Gao hoofd Movement Coordination, in de volksmond bekend als MOVCON. Iedereen heeft ze op een vliegveld of in een haven wel eens gezien, de mensen van MOVCON: de militairen met de gele hesjes.
Wanneer een Oekraïense Antonov landt op Gao, loodst Bart met universele handgebaren (marshallen) de vlieger naar zijn parkeerplaats. Veel speelruimte is er niet. Er moet ruimte overblijven op Tango, want er landt straks ook een Antonov voor het Duitse contingent. Wanneer de 4 propellers stil staan, seint Bart naar de collega’s dat ze de kist kunnen ontladen.
Lees meer over het werk van de MOVCON in Mali in Defensiemagazine de Landmacht: https://magazines.defensie.nl/landmacht/2017/01/03_movcon-mali
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Kinderkamer gedumpt op Broodbaan, marechaussee doet onderzoek
Vechtersbaas opgepakt in drukke winkelstraat van Den Helder
Fiscus profiteert van verkeerscontrole Oostzaan met keur aan overtredingen
Mensensmokkel op volle zee: OM eist tweeëneenhalf jaar cel
Oud-marechaussee begint ‘nieuwe’ partij
Defensie en Wassenaar zetten koers uit voor uitbreiding marechaussee Maaldrift