Gepubliceerd op: 7-11-2018
Afbeelding verwijderdIn het kader van de wederopbouw van Sint-Maarten verzorgt het Team Grenspolitietaken (GPT) van het Opleidings-, Trainings- en Kenniscentrum (OTCKMar) momenteel diverse grensgerelateerde opleidingen op het Caribische eiland, dat vorig jaar werd verwoest door orkaan Irma.
Tijdens deze opleidingen volgen lokale immigratiemedewerkers de Document 1-opleiding, krijgen zij les in de Landsverordening Toelating en Uitzetting, en nemen zij deel aan een bewustwordingsweek Mensenhandel/Mensensmokkel. Alle opleidingen worden afgesloten met een examen, waarna de deelnemers bij voldoende resultaat een certificaat krijgen.
Al met al een uitdagende maar ook een leuke klus voor het team GPT, dit mede gezien de huidige extra opleidingsdruk op het opleidingscentrum in Apeldoorn. Ook worden er de komende jaren nog vele immigratie- en politiecollega’s in het Caribisch gebied opgeleid tot volwaardig grensambtenaar.
KMarMagazine 2018/09/07
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Man met mes in Tweede Kamer wilde worden doodgeschoten: “Laat mij binnen, of ik steek je!”
Koningin Máxima bezoekt opleidings- en trainingscentrum Koninklijke Marechaussee
Kinderkamer gedumpt op Broodbaan, marechaussee doet onderzoek
Vechtersbaas opgepakt in drukke winkelstraat van Den Helder
Fiscus profiteert van verkeerscontrole Oostzaan met keur aan overtredingen