Gepubliceerd op: 16-4-2019
Voertuigen van de Koninklijke Marechaussee, de Explosieven Opruimingsdienst Defensie en andere hulpverleningsdiensten van Defensie krijgen vanaf vandaag een vernieuwd uiterlijk. Net als alle voertuigen die de overheid inzet voor hulpverlening, wordt ook dit Defensiematerieel voorzien van aangepaste striping openbare orde en veiligheid (OOV-striping). Die zorgt voor nog betere zichtbaarheid in de nacht. De nieuwe strepen worden geleidelijk aan ingevoerd, als voertuigen aan vervanging toe zijn.
Afbeelding verwijderd
Defensievoertuig CBRN met nieuwe strepen.
Naast Defensie, gaan de nieuwe strepen op politie- en brandweerwagens, ambulances en wagens van de reddingsbrigade en veiligheidsregio’s. De strepen worden tweemaal zo breed. De huidige roodoranje streep van politie en Marechaussee wordt rood, net als van de ambulance. Ook het blauw dat de Marechaussee gebruikt wordt iets aangepast.
Voertuigen van hulpverleningsdiensten moeten opvallen bij andere weggebruikers. Naast hun zwaailicht of sirene zijn ze herkenbaar aan hun eigen kleuren en strepen. Dit ontwerp is beschermd. Het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) reguleert en controleert namens de minister van Justitie en Veiligheid het gebruik.
Meer informatie over de nieuwe strepen kijk op striping.nl.
Bron : defensie.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Vrouw (51) doet valse bommelding in vliegtuig, Eindhoven Airport kort dicht
Twee militairen gewond na ongeval op Oranjekazerne; bestuurder aangehouden
Fietsster geschept door auto op Eindhovensedijk in Oirschot
Invoer cocaïne via bloemenzending: OM eist celstraffen van 7 jaar
Duitsland gaat voortaan asielzoekers weigeren aan de grens, meer grenspolitie
Man heeft 398 dagen gevangenisstraf tegoed bij controle reisdocumenten