Gepubliceerd op: 28-8-2019
De Koninklijke Marechaussee gaat zich richten op het tegengaan van grensoverschrijdende criminaliteit, terrorisme en irreguliere migratie in de Sahel. Dat gebeurt voor de missie van de Europese Unie EUCAP Sahel Niger. Zeven leden van de marechaussee zijn inmiddels via een training bij de European Gendarmerie Force in Vicenza klaargestoomd voor hun werk in het West-Afrikaanse land.
Daar verzorgen ze binnen een multinationaal team vanaf eind september een grensmanagement-training voor 262 Nigerese politieagenten. Naast de marechaussee maken de Bundespolizei, FRONTEX en de European Gendarmerie Force deel uit van het team.
Door multinationaal te werken benadrukt Nederland, als voorzitter van de European Gendarmerie Force, het belang van samenwerking ter verbetering van de veiligheidssituatie in de Sahel.
Bron : defensie.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Militairen gaven weer het nodige cachet aan Prinsjesdag
Groep Syriërs met chartervlucht van Nederlandse overheid terug naar Syrië
Aanrijding met voetganger in Den Helder
Boom waait om op rijbaan; automobilist kan op tijd remmen
De Schiphol Group dreigt het al aangelegde vliegveld Lelystad van de hand te doen