Gepubliceerd op: 27-9-2019
Het Openbaar Ministerie in Noord-Holland zegt een set inbeslag genomen luxe-artikelen te hebben laten veilen. Dat heeft nu ruim 200.000 euro opgeleverd.
Sinds eind augustus kan het publiek op veilingsite BVA Auctions bieden op tassen, schoenen en kleding van luxe merken als Chanel, Gucci of Louboutin. Deze designer-artikelen leverden in totaal 232.000 euro op. De spullen waren door politie en FIOD in beslag genomen. Justitie veilt al langer via BVA Auctions inbeslaggenomen boten, auto’s en motoren.
Opsporingsambtenaren krijgen speciale training om dure designeritems te herkennen. Zo kunnen ze daar meer van in beslag nemen bij doorzoekingen.
Op de veiling heeft een onafhankelijk deskundige de items op echtheid gecontroleerd en de verkoopprijs vastgesteld. Justitie werkt samen met de Dienst Domeinen. De opbrengst van de veiling gaat naar de Staat. Volgens het Openbaar Ministerie wordt het bijvoorbeeld gebruikt om slachtoffers te betalen als een veroordeelde crimineel dat niet kan betalen.
Bron : crimesite.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Betrapt bij de grens: ‘trillende’ Nigeriaan verstopt kilo’s harddrugs op bijzondere plek
Het gebeurt steeds vaker sinds de Brexit
Grootschalige controle legt misstanden in natuur bloot
Invallen en arrestaties in Rotterdam na verdenking mensenhandel en illegale arbeid
Vrouw op Schiphol in elkaar geslagen door taxichauffeur: wat is er mis met dit land?