Gepubliceerd op: 19-11-2020
Net voordat het extra pakket verzwaarde maatregelen ter bestrijding van de Corona-pandemie werd afgekondigd, leverde het Marechausseemuseum in Buren drie nieuwe opstellingen op. U bent daarover reeds geïnformeerd: het is met zeer veel genoegen dat wij vanaf donderdag 19 november weer bezoekers mogen ontvangen.
Vermeldenswaard is dat een tweetal opstellingen is ingericht ter ondersteuning van de landelijke activiteiten in het kader van 75 jaar vrijheid:
75 jaar vrijheid In 2019 en 2020 herdenken we het beëindigen van de Tweede Wereldoorlog, 75 jaar geleden. We staan stil bij de vrijheid die is bevochten door mensen die daarvoor grote offers hebben gebracht. We vieren dat we sinds 1945 weer in vrijheid leven, in het besef dat we samen verantwoordelijk zijn om vrijheid door te geven aan nieuwe generaties. De bevrijding betekende het herstel van onze vrije en open democratische rechtsstaat. De rechten en vrijheden die daaruit voortkomen, zijn niet vrijblijvend. Ze scheppen voor iedereen een verantwoordelijkheid voor het behoud en het versterken ervan. In het kader van 75 jaar vrijheid organiseren tal van landelijke, regionale en lokale partijen door het hele land herdenkingen, vieringen, lesprogramma’s en tentoonstellingen.
Weliswaar gelden daarbij nog steeds de eerder afgekondigde maatregelen van de gedeeltelijke lockdown, maar bent u - onder verwijzing naar de bijlage - van harte welkom in Buren!
Graag zot ziens,
Marechausseemuseum heropend
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet