Gepubliceerd op: 21-3-2022
Een brandweerman van de brandweerpost van Gytsjerk rukte zondagmiddag per fiets uit naar een bermbrand. Er was namelijk brand gesticht in de bosschages langs het spoor en de plek was alleen langs het spoor te bereiken.
Het brandje was ontdekt door twee medewerkers van de Marechaussee. Zij zagen flinke rookontwikkeling langs het spoor en besloten de brandweer te bellen. Op dat moment was nog niet duidelijk wat er in brand stond.
De brandweerploeg van Gytsjerk kwam omstreeks 15.30 uur ter plaatse bij het treinstation in Hurdegaryp. Daar werd besloten om per fiets langs het spoor in actie te komen. De Marechaussee had namelijk fietsen bij zich. De bevelvoerder ging samen met de Marechaussee naar de plek des onheils. Het treinverkeer werd vanwege hun veiligheid een halfuur stilgelegd.
Uiteindelijk bleek alles mee te vallen. Er was op zo'n 500 meter afstand van het treinstation brand gesticht tussen het spoor en een meertje. De brandweer kon het vuur uitstampen en er is nog een flesje water gebruikt om de zaak af te blussen. Daarna keerde het duo terug naar het treinstation.
Bron: WaldNet
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet