Gepubliceerd op: 16-4-2022
Beste coördinatoren / contactpersonen aangesloten organisaties.
Doorn: 10 april 2022
Nummer: VPU/22-002
Onderwerp: Uitvraag voor eerstkomende basistraining tot Nuldelijnsondersteuner.
Voor 2022 staat er weer een basistraining Nuldelijnsondersteuner gepland. Ook dit keer zal de training bestaan uit een tweedaags deel met tussenliggend avondprogramma op 2 en 3 juni 2022, en een terugkomdag op 19 september 2022. In de periode tussen de tweedaagse en de terugkomdag, zullen de deelnemers enkele taken krijgen, gerelateerd aan de regio’s waarin zij na afronding van de basistraining geplaatst worden.
De training zal volledig gericht zijn op de regionale organisatie zoals die vanaf november 2021 volledig is uitgerold.
Er zijn momenteel 6 regio’s, te weten:
Regio Zuid (NB,LB,ZL), West (NH,ZH,UT), Oost (GL,OV,FL) ,Noord (GR,FR,DR) en de twee variant C regio’s COM en COS (beiden met een landelijke dekking).
Deze uitvraag is gebaseerd op de behoeftestelling van deze 6 regio’s met als doel een zo evenwichtig mogelijke verdeling van de Nuldelijnsondersteuners zowel geografisch gezien als gelet op verdeling man/vrouw, oud/jong, veteraan/partner van etc.
In absolute aantallen zitten we met NOS nog ruim in de jas, en daarom zal de training dan ook enkel open staan kandidaten die voldoen aan de hieronder gestelde voorwaarden. Daarnaast is er – zoals afgesproken binnen het VP – ook recht op één kandidaat van nieuw toegetreden lidorganisaties.
In het laatste geval kan het zijn – gelet op het grote aantal nieuwe (buitengewone) leden, dat niet voor iedereen een plaats ter beschikking is. Deze kandidaten zullen dan worden meegenomen in een volgende training. Ook voor nieuwe lidorganisaties geldt, om bij het aanmelden van kandidaten, tevens te kijken naar de behoeftestelling. Dat vergroot de kans op deelname.
Ten overvloede wil ik hier nog eens benadrukken, dat het geenszins de bedoeling is dat men per lidorganisatie een landelijke dekking dient na te streven.
Na afronding van de basistraining zijn alle NO ingedeeld bij één van de regio’s, en vindt inzet plaats door de teams Regio Coördinatie, ongeacht van welke organisatie zij afkomstig zijn.
• Prio 1 : kandidaten woonachtig in de omgeving Zeeland, Groningen en Friesland
• Prio 2 : partners (M/V) van veteranen
• Prio 3 : kandidaten van nieuwe verenigingen die nog geen Nuldelijnsondersteuners hebben
Uiteraard heeft een kandidaat die aan meerdere prio’s voldoet een hogere voorkeur.
Echter als een kandidaat geen deel uitmaakt van een van de prioriteitsgroepen, wordt deze niet in behandeling genomen.
Het zal voor iedereen duidelijk zijn dat we niet alle kandidaten kunnen trainen, wellicht zelfs niet alle kandidaten uit de prio 1 en 2 lijst. Er is ruimte voor maximaal 10 deelnemers. Mochten er uit de prio 1 en 2 lijst nog kandidaten overblijven dan kunnen zij weer mee opteren voor de eerstvolgende training.
Voordat u kandidaten opgeeft voor deze basistraining dient u na te gaan of zij naar uw inschatting voldoen aan de vereiste competenties en beschikken over bepaalde basisvaardigheden. Een competentieprofiel treft u als bijlage aan.
De vernieuwde basistraining wordt voorafgegaan door een intake module. Dit houdt in dat de kandidaten die o.b.v. de competenties in aanmerking komen en die voldoen aan de prioriteitsvoorwaarden, middels een Electronische Leeromgeving (ELO) zich moeten voorbereiden op een intake gesprek. De ELO account voor de kandidaten zal in onderling overleg worden opengesteld.
Deelname aan het intake gesprek is een randvoorwaarde om uiteindelijk aan de training te kunnen deelnemen. U dient dus vooraf te checken of de kandidaat die u aandraagt dan ook ter beschikking is. Deze intakegesprekken vinden plaats op vrijdag 6 en zaterdag 14 mei 2022 met een uitwijk mogelijkheid op woensdag 25 mei.
De basistraining zelf vindt plaats op donderdag 2 en vrijdag 3 juni , met daarin een verplicht avondprogramma met overnachting. Elke kandidaat dient het gehele programma te volgen.
Na de tweedaagse training vindt er een praktijktraining plaats met daarin verwerkt een aantal taakopdrachten. De training wordt afgesloten met een certificeringsdag op maandag 19 september. Ook deze dag dient de kandidaat dus ter beschikking te staan.
Opgave van kandidaten dient plaats te vinden middels aanmelding met het inschrijfformulier zoals bijgevoegd.
Samengevat:
De kandidaat dient
• Te voldoen aan het competentieprofiel zoals bijgevoegd
• Beschikbaar te zijn op 6 of 14 mei (uitwijk 25 mei)
• Beschikbaar te zijn op 2 en 3 juni 2022 t.b.v. de tweedaagse basistraining
• Beschikbaar te zijn op 19 september 2022 t.b.v. de certificeringsdag
• In staat te zijn om in de periode tussen de tweedaagse basistraining en de certificeringsdag een aantal taakopdrachten uit te voeren
Vanwege de beperkte beschikbaarheid van overnachtingsmogelijkheden binnen het gebouw van de basis, dient u aan te geven of een kandidaat bezwaar heeft tegen het delen van een hotelkamer.
Vanuit eerdere opgaven staan er nog een aantal kandidaten in de reservelijst. Los van het feit dat ook voor hen geldt dat er op prio geselecteerd wordt, is het goed dat de betreffende organisaties even nakijken of betrokkenen nog steeds interesse hebben en/of door jullie als organisatie nog steeds worden ondersteund. De betreffende lidorganisaties worden hierover afzonderlijk benaderd.
Met vriendelijke groet,
Peter Klijn
Landelijk Coördinator NOS NLVi / VP
Bron: Peter Klijn Landelijk Coördinator NOS NLVi / VP
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet