Gepubliceerd op: 11-10-2022
Vanaf volgend jaar zal het bij meer vormen van cybercrime mogelijk zijn om bij de politie online aangifte te doen. Ook komt de politie jaarlijks met een veiligheidsbeeld over cybercrime. Dat staat in de nieuwe cybersecuritystrategie die vandaag door het kabinet is gepresenteerd. Voor welke vormen van cybercrime de online aangifte beschikbaar komt is nog niet bekend. Op dit moment is het mogelijk om bij online oplichting, phishing, WhatsAppfraude en helpdeskfraude aangifte te doen.
In 2019 liet toenmalig minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid weten dat slachtoffers van ransomware in de toekomst online aangifte zouden kunnen doen, maar dat staat nog niet op de website van de politie als optie vermeld. Vanaf 2023 wordt het echter mogelijk om van meer "cybercrime-fenomenen" online melding of aangifte te doen, aldus de cybersecuritystrategie. Verdere details worden niet gegeven.
De politie zal voortaan ook jaarlijks een veiligheidsbeeld over cybercrime en gedigitaliseerde criminaliteit opstellen, waarin de belangrijkste criminele fenomenen, werkwijzen en het risico hiervan voor de samenleving geschetst worden. De beelden moeten richting geven aan de keuze van de politie en het Openbaar Ministerie voor de soorten cybercrime waarop wordt ingezet en de onderzoeken die de prioriteit krijgen.
Verder zullen politie en het Openbaar Ministerie de komende jaren gaat inzetten op het ontwikkelen van niet-strafrechtelijke interventies om cybercrime, waaronder ransomware, te bestrijden en zullen politie en marechaussee de mogelijkheden onderzoeken om bij de bestrijding van (grensoverschrijdende) cybercrime nauwer samen te werken.
Bron: Security.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet