OvJ vraagt 20 maanden cel voor poging tot doodslag op 2 KMar medewerkers

Gepubliceerd op: 9-2-2023

BREDA – Een 27-jarige man heeft het leven van twee marechaussees willens en wetens in gevaar gebracht door op de A58 bij Breda met volle kracht af te remmen tot stilstand. Dat deed hij bij een snelheid van circa 150 kilometer per uur, terwijl de agenten hem achtervolgden.

Op basis van die beschuldiging vraagt de officier van justitie aan de rechtbank in Breda om de verdachte twintig maanden cel op te leggen. Hij verwijt de man poging tot doodslag op 14 april 2021.

De marechaussees rijden die avond in hun dienstauto en krijgen op de A16 de witte Mercedes van de verdachte in het vizier. Ze gaan voor de auto rijden en geven een volgteken. De man geeft daaraan geen gevolg en rijdt de A58 op. Bij een snelheid van ongeveer 150 km/u remt hij met kracht af tot zijn auto stilstaat. De marechaussees moeten abrupt uitwijken en schieten rakelings langs hem heen.

De Mercedes draait 180 graden en gaat er weer vandoor, de afrit op, tegen de rijrichting in. Op de Rithsestraat en de Princehagelaan rijdt hij zo’n 140 km/u, terwijl daar respectievelijk 60 en 70 km/u is toegestaan. De achtervolging wordt voortgezet via een oprit naar de A16.

Bij een verkeerslicht staan auto’s te wachten. De marechaussees tikken tweemaal de auto van de verdachte aan, die in de berm belandt. Een van de agenten trekt zijn dienstwapen. Op de achterbank van de auto ligt 33.000 euro. De bestuurder heeft verklaard dat hij 5000 euro voor het geldtransport naar Amsterdam zou krijgen. De auto was gehuurd.

De verdachte is niet aanwezig bij zijn strafzaak in Breda. Zijn advocaat betoogt dat een pick-up van Rijkswaterstaat de weg voor zijn cliënt blokkeerde. Ook is geen remsporenonderzoek gedaan en is niet duidelijk hoe groot de afstand van de achtervolgende auto was. Uitspraak op 22 februari.


Bron: BN De Stem

Altijd op de hoogte? Meld u aan voor de wekelijkse nieuwsbrief