Gepubliceerd op: 23-5-2023
De Koninklijke Marechaussee heeft drie verdachten aangehouden voor het voorbereiden van mensensmokkeltransporten. De aanhoudingen van de verdachten, twee mannen van 24 en een vrouw van 21, vonden deze week plaats in Ede, Vlissingen en Goes.
Een rechercheteam van de Marechaussee in Hoogerheide startte in januari van dit jaar een onderzoek onder leiding van het Openbaar Ministerie Zeeland West-Brabant nadat informatie was ontvangen dat bussen van verhuurbedrijven werden gebruikt voor mensensmokkel. In die bussen zouden nautische materialen worden vervoerd naar Frankrijk, om daarmee migranten de oversteek via het Kanaal naar Engeland te laten maken.
De transporten vonden vermoedelijk plaats in de zomer van 2022. De recherche van de Marechaussee doet verder onderzoek naar de aangehouden verdachten en die incidenten.
Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Bron: Koninklijke Marechaussee
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Vrouw (51) doet valse bommelding in vliegtuig, Eindhoven Airport kort dicht
Twee militairen gewond na ongeval op Oranjekazerne; bestuurder aangehouden
Fietsster geschept door auto op Eindhovensedijk in Oirschot
Invoer cocaïne via bloemenzending: OM eist celstraffen van 7 jaar
Duitsland gaat voortaan asielzoekers weigeren aan de grens, meer grenspolitie
Man heeft 398 dagen gevangenisstraf tegoed bij controle reisdocumenten