Gepubliceerd op: 7-7-2023
De gemeente Haarlemmermeer maakt zich zorgen over de groei van demonstraties op Schiphol, meldt De Telegraaf. Zeker als activisten weigeren afspraken te maken, kan de veiligheid in het geding komen, vreest burgemeester Marianne Schuurmans. "Wat als er iemand tussen loopt die een aanslag wil plegen?"
Vrijwel iedere week is er tegenwoordig wel een demonstratie op Schiphol, vertelt brigadecommandant James Clayden van de Koninklijke Marechaussee (Kmar). Vakbond FNV betoogt regelmatig, maar sinds begin dit jaar hebben ook acht andere partijen acties aangemeld. Daar komt nog een aantal onaangekondigde demonstraties bij.
Vaak verlopen de demo’s keurig, maar niet zelden geven de betogingen kopzorgen, vertellen Clayden en Schuurmans. Zoals toen eind vorig jaar een grote groep demonstranten van Extinction Rebellion het luchthaventerrein wist te bestormen. "Mijn grootste angst is dat we de veiligheid niet kunnen garanderen. Die staat op Schiphol op één", aldus burgemeester Schuurmans.
Bron: De Telegraaf
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet