Gepubliceerd op: 9-8-2024
De Koninklijke Marechaussee heeft afgelopen weekend twee personen aangehouden op Eindhoven Airport en Schiphol voor respectievelijk een openstaande celstraf van 90 dagen en voor drugssmokkel. Beide mannen stonden gesignaleerd in het opsporingsregister en liepen bij aankomst in Nederland bij de paspoortbalie tegen de lamp.
De man die op Eindhoven Airport aankwam, is een 40-jarige Belg. Hij kwam vanuit Marokko naar Nederland. De Marechaussee heeft hem na aanhouding op de luchthaven vanwege de openstaande celstraf ingesloten op de Brigade Brabant-Zuid, in afwachting van overplaatsing naar een huis van bewaring. Namens het Centraal Justitieel Incasso Bureau is vorig jaar om zijn aanhouding verzocht.
De 36-jarige man die op Schiphol is aangehouden, zat op een vlucht uit Suriname. De Surinamer is bij aankomst in Nederland op heterdaad betrapt op het smokkelen van verdovende middelen. De reiziger had meerdere bolletjes cocaïne in zijn lichaam, zo bleek uit een CT-scan van zijn buik. Hij was eerder door het Drugsteam Schiphol gesignaleerd in de systemen, wegens mogelijke drugssmokkel.
Bron: Koninklijke Marechaussee
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet