Gepubliceerd op: 30-1-2025
Twee leden van de Koninklijke Marechaussee zien 5 april 2023 een auto rijden over de Bentheimerstraat in De Lutte. De auto valt op, omdat beide alarmlichten knipperen terwijl de auto gewoon meerijdt met het overige verkeer. Maar als ze de auto aan de kant willen zetten, reageert de bestuurder niet.
Beide marechaussees zetten op hun motor de achtervolging in. Als ze de auto inhalen, reageert deze nog steeds niet. Sterker nog, de bestuurder raakt een van hen met zijn bumper en dwingt zo de andere aan de kant. Wat volgt is een achtervolging waarbij hulp wordt ingeroepen.
Opmerkelijk verhaal
Achter het stuur van de auto zit een vrouw. Ze kijkt de marechaussees met een strakke blik aan, terwijl ze nee schudt. De vrouw negeert de sirenes en zwaailichten en rijdt bij Oldenzaal tegen een politiewagen op.
Eenmaal aangehouden blijkt het te gaan om de 51-jarige K. uit De Lutte. Ze komt met een opmerkelijk verhaal. Ze zag de politie wel, net als de zwaailichten en lichtborden op de politiewagens, maar had geen idee dat het voor haar bedoeld was.
En over die verklaring had rechter Gehring graag meer gehoord. Maar K. schittert door afwezigheid en dat is niet voor het eerst. Tijdens een eerdere zitting was ze er ook al niet. „Vreemd dat ze hier vandaag geen verantwoording neemt”, aldus de rechter.
Traumatische ervaring voor Marechaussee
Voor een van de marechaussees was het hele gebeuren een traumatische ervaring. Niet alleen ziet hij nog steeds het strakke gezicht van de vrouw voor zich, het deed hem ook denken aan dodelijke verkeersongevallen waar hij beroepsmatig bij aanwezig was. Een gedragsdeskundige stelde een posttraumatische stressstoornis vast.
De rechter stelt vast dat K. een blanco strafblad heeft. En dat maakt een celstraf een stap te ver. Hij veroordeelt de vrouw tot 100 uur werkstraf en legt een rijverbod voor de duur van 1 jaar op.
Bron: Tubantia
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Beveiliging tegen drone-aanval in Nederland 'niet waterdicht'
Zijn Nederlandse grenscontroles een wassen neus? ‘Merken er amper iets van’
Politie en marechaussee rijden auto klem na wilde achtervolging op A50
Ongeval op A4, bestuurder mogelijk onder invloed