Gepubliceerd op: 7-2-2025
Man (23) wil bekenden ophalen op Eindhoven Airport, maar moet na controle mee met marechaussee
EINDHOVEN - Een 23-jarige man is woensdagochtend aangehouden op Eindhoven Airport omdat hij een vals Portugees rijbewijs toonde aan marechaussees. De Arnhemmer liep bij een controle op de luchthaven tegen de lamp.
De man was niet van plan om op reis te gaan, maar kwam in plaats daarvan bekenden ophalen van het vliegveld. Toen hij een identiteitsbewijs moest tonen aan de koninklijke marechaussee, haalde de Arnhemmer het rijbewijs uit Portugal tevoorschijn. ‘Een vals exemplaar’, schrijft de marechaussee Brabant-Zuid donderdag op Instagram.
Daarop werd de 23-jarige aangehouden. Tijdens een verhoor gaf hij een bijzondere verklaring: het valse rijbewijs was gekocht tijdens een reis in Portugal. De man uit Arnhem zei verder dat hij met de verkoper in contact was gekomen via Facebook. Daar denkt de marechaussee het zijne van: ‘Een rijbewijs bestel je niet via Facebook’.
‘Na verhoor is aan de verdachte een dagvaarding uitgereikt’, stelt de marechaussee. De man moet zich later verantwoorden bij de rechter. Het is niet bekend waarom hij op het vliegveld werd gecontroleerd, terwijl de man alleen mensen kwam ophalen.
Bron: Eindhovens Dagblad
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Een strafblad krijgen zonder dat je het doorhebt, hoe kan dat?
Nieuwe veiligheidsvesten KMar en DBBO op maat gesneden
Defensie zet extra stappen voor betere objectbeveiliging
Rekenkamer constateert ernstige problemen bij Justitie, Buitenlandse Zaken en Defensie
Duitse politiebond: grenscontroles zijn op lange termijn niet houdbaar