Gepubliceerd op: 8-3-2025
Drie verdachten van mensensmokkel opgepakt, meerdere rubberboten gevonden in loods en auto
Drie mannen zijn door de Marechaussee en politie aangehouden op verdenking van mensensmokkel. De aanhoudingen vonden woensdag plaats in Almere en Vinkeveen. Er wordt niet uitgesloten dat er nog meer verdachten worden opgepakt.
Bij doorzoekingen in een bedrijfspand in Almere en een auto van de verdachten zijn meerdere rubberboten en buitenboordmotoren gevonden. De mannen zouden volgens de Marechaussee betrokken zijn bij de opslag, handel en het vervoer van deze spullen. ,,Deze goederen worden vaak gebruikt voor illegale overtochten over het Kanaal naar het Verenigd Koninkrijk”, zegt de Marechaussee.
De verdachten van 39, 51 en 59 jaar oud worden vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris. ,,Deze vorm van mensensmokkel is levensgevaarlijk voor de migranten. De gebruikte boten zijn vaak overbeladen, van slechte kwaliteit en niet zeewaardig.”
Bron: AD
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Koninklijke Marechaussee voert grootschalige controle uit
250 vreemdelingen geweigerd bij grens
Militair zit dronken achter het stuur bij de kazerne in Oirschot
Faber verlengt grenscontroles na 'bemoedigende' resultaten
Politieachtervolging leidt tot crash in Kerkrade: zes inzittenden opgepakt
Controle door koninklijke marechaussee en politie in Den Helder