Gepubliceerd op: 22-3-2025
OIRSCHOT - Een militair op de kazerne in Oirschot heeft dronken achter het stuur gezeten. Dit meldt de Marechaussee. Die nam de man over van de beveiliging op de kazerne, de zogeheten Defensie Bewakings- en BeveiligingsOrganisatie (DBBO).
Het incident vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag. De militair werd door de beveiliging op heterdaad betrapt op het besturen van een personenauto, terwijl hij vermoedelijk onder invloed was van alcohol. Daarop heeft de Marechaussee de man meegenomen voor een alcoholtest.
Uit een analyse bleek inderdaad dat hij te veel gedronken had. Hij blies 585 ug/l (microgram per liter, Dat is de hoeveelheid alcohol in je adem). Ter vergelijking: voor beginnende bestuurders geldt de limiet van 88 ug/l, en voor ervaren bestuurders 220 ug/l.
Het rijbewijs van de militair is ingevorderd en er wordt een proces-verbaal opgemaakt. Hij moet zich verantwoorden bij de militaire rechtbank. Onduidelijk is of hij dronken op de openbare weg rondreed of binnen de hekken van de kazerne.
Bron: Eindhovens Dagblad
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Grote Nederlandse grenscontrole levert opvallende vondsten op: vals geld en ‘berg’ ongekoeld vlees
Waarom criminelen nog steeds Vlissingen kiezen voor drugssmokkel: 'De bananentruc blijft populair'
Automobilist rijdt 64 km per uur te hard in Eindhoven en is rijbewijs kwijt.
Ruzie tussen gedetineerden in detentiecentrum aan de Portelabaan in Rotterdam
Grote grenscontrole in Oost-Nederland: ‘We controleren ook wie probeert om te rijden'
Joodse scholen in Amsterdam krijgen extra beveiliging van Koninklijke Marechaussee