Duitse politiebond: grenscontroles zijn op lange termijn niet houdbaar

Gepubliceerd op: 22-5-2025

De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma’s.

Voorzitter van de politievakbond Andreas Rosskopf zegt in een verklaring die maandag werd gepubliceerd dat de maatregelen alleen haalbaar waren omdat de dienstroosters waren aangepast en trainingen en verlof voor overwerk waren opgeschort.

‘De politie kan deze intensieve controles nog maar een paar weken volhouden’, aldus Rosskopf. Hij voegde eraan toe dat er al enkele dagen meer dan duizend agenten van de oproerpolitie in de grensgebieden zijn ingezet.

Volgens de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt is het aantal afgewezen mensen met bijna de helft gestegen sinds de verscherpte controles.

 

Bron: De Volkskrant

Altijd op de hoogte? Meld u aan voor de wekelijkse nieuwsbrief