De marechaussee heeft op Schiphol de oprichter van het aan Hamas gelieerde mediakanaal Gaza Al-An (Gaza Now) aangehouden

Gepubliceerd op: 21-9-2025

De marechaussee heeft op Schiphol Mustafa Ayyash aangehouden, de oprichter van het aan Hamas gelieerde mediakanaal Gaza Al-An (Gaza Now). Dat zeggen medestanders, die protesten optuigen onder het motto ’FreeMustafa’.

Volgens medestanders op het kanaal Students for Justice in Palestine was ’onze kameraad Mustafa’ in Nederland voor familiebezoek.

Een ander kanaal, Arnhem4Palestine, meldt dat een van hun leden de broer is van Ayyash. Hij zou worden uitgeleverd aan Oostenrijk, zeggen ze

Een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee bevestigt dat er vrijdag op Schiphol iemand is aangehouden die gesignaleerd stond voor uitlevering aan dat land. Oostenrijk heeft eerder het WhatsApp-kanaal van Ayyash met 300.000 volgers gehackt en gesloten.

Volgens zijn aanhangers is de Palestijn opgepakt en vastgezet in de gevangenis in Vught. ’Terwijl Israëlische oorlogsmisdadigers vrij rondlopen, worden Palestijnen en hun bondgenoten gecriminaliseerd’, klagen de aanhangers, ’enkel en alleen omdat ze hun stem gebruiken in het verzet tegen genocide.’

Volgens hen doet Ayyash slechts verslag van wat er in Gaza gebeurt en is hij ten onrechte verdacht gemaakt door een ’zionistische spreekbuis.’

Ayyash is de man achter het in 2006 opgerichte Palestijnse nieuwskanaal, een van de populairste media in Gaza. Amerika en het Verenigd Koninkrijk plaatsten het op de sanctielijst vanwege steun aan Hamas. Ayyash zou via Gaza Now geld inzamelen voor de terroristische organisatie.

Gaza Now zit op Instagram, WhatsApp en Telegram . Ook op X was het populair, maar dat platform verwijderde het account in 2022 toen Gaza Now het doodsteken van vier Israëlische burgers bejubelde. ’Het onreine bloed van kolonisten, vandaag op de verjaardag van de bezetting van Palestina’, schreef Gaza Now bij een foto van grote plassen bloed van vermoorde slachtoffers. ’Foto van het jaar 2022.’

Israël beschouwt Gaza Now als een propagandamachine en onderdeel van de ’videojihad’. Gaza Now groeide als kool na de slachtpartij van Hamas op 7 oktober 2023 en de oorlog die daarop volgde. Voor de pogrom had het 344.000 volgers op Telegram, in november bijna twee miljoen.

Die maand stierven twee familieleden van Mustafa Ayyash door Israëlische luchtaanvallen. Hamas-kopstuk Ismael Haniyeh - inmiddels zelf gesneuveld - betuigde steun.

“Om dit doel te behalen werd er samengewerkt met verschillende partners; Team Verkeer Noord-Nederland, Douane, Koninklijke Marechaussee en Belastingdienst.”

 

Bron: De Telegraaf

Altijd op de hoogte? Meld u aan voor de wekelijkse nieuwsbrief