Politie vindt gestolen buit van 15,5 miljoen in loods aan Belgisch-Nederlandse grens

Gepubliceerd op: 11-10-2025

Bij een inval in een loods aan de Belgisch-Nederlandse grens in Baarle-Hertog heeft de politie afgelopen maandag voor miljoenen euro’s aan gestolen ‘hoogwaardige elektronica’ gevonden.

Aangezien de loods op Belgisch grondgebied ligt en de oprit bij de loods op Nederlands grondgebied, trokken beide politiekorpsen maandag met groot materieel uit. Zwaarbewapende agenten van de Landelijke Eenheid beveiligden urenlang het terrein, terwijl hun Belgische collega’s de loods openbraken en naar binnen gingen.

Zij troffen in de loods, die toebehoort aan een Belgisch isolatiebedrijf, voor 15,5 miljoen euro aan hoogwaardige elektronica aan. Dat meldt Matthias de Ruiter van TT Experts, een bedrijf dat is gespecialiseerd in het onderzoeken van ladingdiefstallen. „Wij kregen dit weekend uit ons netwerk een tip over een diefstal die op handen was, of net had plaatsgevonden”, zegt hij.

„Wij zijn onderzoek gaan doen en hebben contact gezocht met de politie”, zegt De Ruiter. „Daar bleek dat wij precies de puzzelstukjes hadden die bij de politie ontbraken. Wij wisten zaken over de diefstal, zij over de locatie waar de goederen gelost zouden zijn.”

*Industriële elektronica*
Wat de hoogwaardige elektronica die in de loods werd gevonden precies is, kan De Ruiter in het belang van het onderzoek niet zeggen. „Het zijn geen consumentengoederen. Je moet denken aan iets industrieels.”

Volgens De Ruiter gaat het niet om zaken die te gebruiken zijn bij de drugsproductie. Zijn bedrijf heeft de elektronica, die volgens hem ongeveer 15,5 miljoen euro waard is, veiliggesteld.

Een dag later is de loods verzegeld met tape van de Belgische politiediensten. In deze normaal zo stille, afgelegen straat in het buitengebied van Baarle-Hertog maken buurtbewoners een praatje in hun ruime voortuinen. Allemaal hebben ze wel iets meegekregen van de inval. „Ze zijn hier de hele middag bezig geweest”, zegt een omwonende, al wijzend. „Daar verderop, bij die loods.”

*‘Al lang niemand meer gezien’*
Eén buurman heeft gezien dat zondagmiddag een oplegger de loods in werd gereden. Aan wie die loods toebehoort, weet hij niet. Ook zijn buurtbewoners weten het niet. ‘Vroeger zat er een isolatiebedrijf’, zegt een andere bewoner van de Tommel. „Maar ik heb er al heel lang niemand meer gezien.”

Op papier blijkt het Belgische isolatiebedrijf nog steeds eigenaar te zijn van de loods. Het telefoonnummer van dit bedrijf geeft geen gehoor. Volgens De Ruiter werd het pand verhuurd. Er was volgens hem niemand in het pand aanwezig tijdens de inval.

De politie heeft het onderzoek overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Die bevestigt de inval, maar wil verder in het belang van het onderzoek niets zeggen. 

 

Bron: BN DeStem

Altijd op de hoogte? Meld u aan voor de wekelijkse nieuwsbrief