Gepubliceerd op: 14-11-2025
Het wil nog altijd niet echt vlotten met “het strengste asielbeleid ooit” dat VVD, BBB, NSC en PVV bij de start van hun totaal geflopte kabinet beloofden. Zo leveren de grenscontroles door de marechaussee nog niet het door (extreem)rechts gewenste effect op.
Omdat Duitsland en België inmiddels ook grenscontroles uitvoeren, neemt het aantal vreemdelingen in Nederland juist toe, schrijft de Volkskrant. Vluchtelingen die Nederland willen verlaten, worden bij de grens tegengehouden.
“De marechaussee maakte deze week (…) bekend dat door al die inspanningen 470 ‘vreemdelingen’ de toegang tot Nederland was geweigerd. Nog eens 230 mensen zijn bij de grenscontroles aangehouden. Deels zijn die aan de Duitse of Belgische autoriteiten overgedragen, maar andersom gebeurde dat ook. Volgens de marechaussee droeg Duitsland 690 vreemdelingen aan Nederland over en België 120.”
De dubbeldemissionaire VVD-minister David van Weel blijft vasthouden aan de grenscontroles “ter voorkoming van irreguliere migratie”. Hij wil er in ieder geval mee doorgaan tot juni volgend jaar. Burgemeesters van grensgemeenten klagen ondertussen over langere files, minder politiecapaciteit en vreemdelingen die net over de grens zonder begeleiding op straat worden gezet.
Bron: BNNVARA
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Drone van defensie stort neer in vakantiepark
Kustwacht ziet meerdere mysterieuze drones voor Zeeuwse kust, ook politie neemt ’een tiental’ waar
Oh ironie: grenscontroles zorgen voor meer vluchtelingen in Nederland
Grenscontroles gaan langer door, Twentse burgemeester is ze om drie redenen zat
Marechaussee vindt geen bewijs voor drones boven Limburg; zelfs Grote Beer aangezien voor dronezwerm
Schade bij meerdere voertuigen door losgekomen materiaal van vrachtwagen op A67 bij Venlo