Gepubliceerd op: 26-11-2025
Maastricht-Aachen Airport (MAA) heeft geen extra veiligheidsmaatregelen genomen nadat er op 7 november drones in de buurt van het vliegveld waren gespot.
De MAA noemt drones een lastig probleem waar vliegvelden zelf geen maatregelen tegen kunnen nemen, "omdat die er eigenlijk niet zijn", aldus een woordvoerder.
De Koninklijke Marechaussee, die luchthavens beveiligt, zegt iedere dronemelding serieus te nemen. Volgens een woordvoerder heeft de Marechaussee materiaal om drones uit de lucht te halen, maar kan er niet meer gedeeld worden. Bij het opsporen van daders werkt de Marechaussee samen met de politie.
De politie Limburg geeft aan de gebeurtenissen van 7 november nog te onderzoeken. Zij hebben nog geen dader op het oog. Volgens recente cijfers van de landelijke politie zijn er in Nederland ruim 97.000 drone-exploitanten geregistreerd, waarvan er 50.000 nog actief zijn.
Bron: Media
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Wassenaars Maaldrift op definitieve lijst voor uitbreiding Defensie
Marechaussee houdt vermoedelijke opdrachtgever drugssmokkel aan
Van Weel: geen asielzoekers met valse papieren in Nederland
Vliegveld Maastricht 'alert, maar geen maatregelen' na drones
Defensie investeert extra in bestrijding van drones na incidenten