Gepubliceerd op: 9-1-2026
LEEUWARDEN – Een BP tankstation aan de Drachtsterweg is donderdagavond iets na acht uur overvallen door een man met een wapen. De man is gevlucht en tot op heden niet gepakt.
Meerdere politie-eenheden en de marechaussee gingen met spoed ter plaatse. Diverse eenheden gingen het Potmargegebied en de directe omgeving van het tankstation doorzoeken. Op de Tijnjedijk en andere plekken stonden koninklijke marechaussee en politie te posten.
De dader bedreigde een medewerker van het tankstation en is er vervolgens met buit vandoor gegaan, meldt de politie. Bij de overval is niemand gewond geraakt. De politie doet onderzoek naar de overval. Het tankstation is afgesloten.
Via Burgernet werd verzocht uit te kijken naar een persoon met een lichte huidskleur, stoppelbaardje, zwarte jas, capuchon op, groene broek en een herbruikbare stoffen boodschappen tas. Er werd in de Burgernet melding opgeroepen om de persoon niet zelf te benaderen en direct 112 te bellen bij aantreffen.
Bron: 112Fryslan.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Gewapende overval op BP tankstation in Leeuwarden
Gouverneur der Residentie tijdens haar nieuwjaarsreceptie
Winterweer biedt krijgsmacht mooie kansen
Reizigers op Schiphol kunnen weer inchecken na korte stroomstoring: ’Lange rijen’
Marechaussee ziet wel onvrede maar geen onrust op Schiphol
Defensiecijfers 2025: versterking Nederlandse krijgsmacht draait op volle toeren