Gepubliceerd op: 12-3-2026
De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagochtend een nogal opmerkelijke vondst gedaan in een kofferbak van een auto met een Duits kenteken op de A67 ter hoogte van Venlo. In de kofferbak werden namelijk meerdere gestolen urnen aangetroffen met daarin nog as van overledenen.
De marechaussee controleerde zaterdagochtend het voertuig met een Duitse kentekenplaat, omdat zowel de bestuurder als de bijrijder van het aangehouden voertuig geen identiteitsbewijs kon overhandigen. In de kofferbak zijn niet alleen meerdere urnen met daarin de as van overleden mensen gevonden, maar ook lagen er nog inbrekerswerktuigen.
Na een kort onderzoek werd door de eveneens aanwezige Duitse politiecollega van het grensoverschrijdend politieteam vastgesteld dat de urnen zijn gestolen op een begraafplaats waarbij honderd graven werden vernield.
De twee inzittenden van het voertuig zijn overgedragen aan de Duitse autoriteiten.
Bron: De Limburger
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Burgemeester legt beperkingen op aan demonstratie XR op Schiphol
Meerdere aanhoudingen tijdens grenscontroles in Zevenaar, Bergen en Enschede
Marechaussee treft gestolen urnen aan in kofferbak van aangehouden auto op A67 bij Venlo
Aspiranten Koninklijke Marechaussee ronden eerste opleidingsfase af op Bonaire
Wijkagent Andries Duursma stelt zich voor
'Rode diesel' en drugscontrole: zo verloopt de internationale grenscontrole