Gepubliceerd op: 4-7-2026
De Koninklijke Marechaussee heeft op dinsdag 30 juni 2026 een man aangehouden in de gemeente Montferland op verdenking van mensensmokkel. De aanhouding is het resultaat van een gezamenlijke actie met de politie, de Nederlandse Arbeidsinspectie en de gemeente Montferland. Tijdens de doorzoekingen op verschillende locaties in de provincie Gelderland zijn tevens twee vreemdelingen uit Oezbekistan zonder rechtmatig verblijf aangetroffen en is er een gestolen voertuig in beslag genomen.
Aanleiding
Het onderzoek werd opgestart naar aanleiding van verschillende meldingen over een bouwbedrijf uit ’s-Heerenberg. Hierbij rees het vermoeden dat dit bedrijf personen zonder rechtmatige verblijfsstatus tewerkstelde. In het kader van dit onderzoek heeft de Koninklijke Marechaussee samen met de Nederlandse Arbeidsinspectie twee woningen bezocht in Doetinchem en Zevenaar. Daarbij werden in ieder geval twee vreemdelingen aangetroffen die geen rechtmatig verblijf hadden in Nederland.
Op diezelfde dag is de Marechaussee samen met de politie en de gemeente Montferland op twee adressen geweest in ’s-Heerenberg en Azewijn. Op beide locaties werd illegale bewoning vastgesteld. Daarnaast werd in Azewijn een gestolen voertuig aangetroffen.
Beslaglegging
Het aangetroffen voertuig is door de politie in beslag genomen en wordt teruggebracht naar de rechtmatige eigenaar. De Marechaussee doet onder leiding van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland verder onderzoek naar de zaak.
Bron: Koninklijke Marechaussee
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet