Nederlander steelt busje in Duitsland en wordt betrapt bij controle, maar wat agenten dan vinden

Gepubliceerd op: 11-7-2026

Een 29-jarige Nederlander denkt met een gestolen voertuig terug naar zijn eigen land te rijden, maar dat loopt anders. Marechaussees vinden bijzondere details in en rond zijn voertuig.

De Marechaussee en de politie waren donderdag bezig met een grote controle langs de snelweg A12, ter hoogte van Duiven. Op dat moment kwam er een melding binnen: op de A18 bij Didam zou een gestolen voertuig rijden.
 
Even later wordt dit busje in Duiven aan de kant gezet. ‘De collega zag dat het deurportier niet meer aanwezig was’.
Wat ligt daar op de stoel?
Het moet een bijzonder gezicht zijn geweest. Nadat het busje aan de kant was gezet, bij de Doesburgseweg in het buitengebied, zagen marechaussees de nodige andere bijzondere zaken.

‘Daarna bleek dat er een valse sleutel in het contact zat’, laat de Marechaussee Midden-Nederland weten op sociale media. ‘En dat er een aantal crackpijpen op de bijrijdersstoel lagen.”
Een crackpijp wordt gebruikt om een bewerkte vorm van de harddrug cocaïne te roken.

Man komt uit provincie Utrecht
‎De 29-jarige bestuurder, een man uit Soesterberg, is daarop aangehouden. Hij wordt verdacht van heling, rijden onder invloed én rijden met een ongeldig rijbewijs.
Het busje blijkt een aantal uur voor de controle te zijn gestolen in de Duitse grensplaats Kleef.
‘De bestuurder is na verhoor in overleg met het Openbaar Ministerie in vrijheid gesteld en zal zich later voor de rechter moeten verantwoorden’, aldus de Marechaussee.

 

Bron: De Gelderlander

Altijd op de hoogte? Meld u aan voor de wekelijkse nieuwsbrief