Gepubliceerd op: 16-10-2015
De marechaussee heeft sinds het opschroeven van mobiele controles op 17 september zo'n dertig verdachten van mensensmokkel opgepakt. Dat zei de baas van de marechaussee luitenant-generaal Hans Leijtens woensdag in Radio EenVandaag.
De extra controles zijn nodig om een beter inzicht te krijgen in de mensensmokkel in Nederland. Daarmee kan deze 'ernstige' vorm van criminaliteit beter bestreden worden, kondigde de marechaussee eerder aan.
De extra inspanningen zijn een direct gevolg van de verhoogde instroom van vreemdelingen in Nederland. De marechaussee controleert sinds bijna vier weken steekproefsgewijs op de weg, op vliegvelden, internationale treinen en op het water. Ze krijgt daarbij hulp van militairen.
Bron: Transportnieuws
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Marechaussee kijkt terug op succesvolle beveiligingsoperatie NAVO-top
Force Protection-bijdrage in Irak ten einde
Man aangehouden na achtervolging in Landgraaf; drugs aangetroffen in voertuig
Explosief aangetroffen in Harskamp: buurtbewoners moeten binnen blijven
Korpschef: voorbereiding, samenwerking en vakmanschap betalen zich uit
Verstekeling gevonden in palletkist van afgekoppelde trailer in De Lier