Gepubliceerd op: 6-3-2016
Het eerste hulptransport voor vluchtelingen in Griekenland vertrekt zondagochtend vanaf de militaire vliegbasis Eindhoven met 25 ton aan hulpgoederen. Een KDC-10 vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht brengt onder meer dekens, slaapzakken en veldbedden naar Athene.
Afbeelding verwijderdVorige week vroeg de Griekse regering Nederland om hulp bij het opvangen van gestrande vluchtelingen. De ministers Koenders en Ploumen willen met de hulpgoederen laten zien dat Griekenland niet alleen staat.
Nederland heeft ook negen mobiele hulpposten toegezegd. Die bestaan elk uit twee medische voertuigen met een generator, een tent en medische voorzieningen. Zes hulpvoertuigen zijn vandaag al vertrokken, de overige twaalf gaan dinsdag. Ze leggen de route helemaal over land af.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat er op dit moment nog geen volgend hulptransport is gepland. Als de nood hoog blijft en Griekenland opnieuw om hulp vraagt, wordt er een nieuwe afweging gemaakt.
Bron : nos.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Marechaussee staat op scherp bij joods feest in Delft: ‘Moedig dat u bent gekomen
Hoofdverdachte drugslab Aldwâld uitgeleverd door Verenigde Arabische Emiraten aan Nederland
Einde aan groentemarktkraam: ‘lief en leed met elkaar gedeeld’
Bestelbus botst tegen boom op Hoenderloseweg: Marechaussee verleent direct eerste hulp
Voorkeursrechtbeschikking Apeldoorn
Defensie krijgt groen licht voor nieuw trainingscomplex in Wassenaar