Gepubliceerd op: 11-10-2016
De grondgebonden luchtverdediging levert niet alleen veiligheid voor militairen tegen aanvallen met vliegtuigen. Ze beschermt ook steden, burgers en eigenlijk alles wat ons lief is.
Afbeelding verwijderdMet die boodschap onderstreepte plaatsvervangend Commandant Landstrijdkrachten generaal-majoor Martin Wijnen het belang van de samenwerking tussen de Patriot-eenheden van het Nederlandse Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando (DGLC) en de Duitse evenknie SAM-Wing 1. Deze week oefenden ze voor de eerste keer met succes samen op de schietrange NAMFI op het Griekse eiland Kreta. “Wellicht de opmaat naar een multinationale eenheid met meer systemen”, suggereerde Wijnen.
De Duits-Nederlandse Patrioteenheden zijn tijdens hun training initial operational capabel verklaard, wat betekent dat ze hebben bewezen goed te kunnen samenwerken. De aanwezigheid van generaal Wijnen, de Duitse plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrachten luitenant-generaal Dieter Naskrent en de voorzitter van de Vaste Commissie voor Defensie in de Tweede Kamer, Han ten Broeke, onderschreef het belang van de IOC-verklaring.
Bron : defensie.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Grenscontroles stoppen: marechaussee krijgt ruimer mandaat
Wolf doodgereden door bestelbusje bij Emmen
Onderzoek naar fataal auto-ongeluk vrouw op Aruba, familie betwijfelt toedracht
Marechaussee betrapt meerdere mensen met valse documenten tijdens controles rond Venlo
Willem-Alexander oefent met speciale eenheid marechaussee
Achtervolging Marechaussee eindigt in crash, bijrijder voortvluchtig