Gepubliceerd op: 21-12-2018
Volgens een rapport van het Europese grensagentschap Frontex is het aantal Marokkaanse illegale migranten in Spanje in 2018 bijna verdubbeld.
Afbeelding verwijderdBijna 11.000 Marokkanen hebben illegaal de oversteek gemaakt naar Spanje, bericht de Arabisch-talige krant Akhbar Al Yaoum, die het rapport van het Europese grensagentschap Frontex overneemt. De krant stelt dat dit cijfer in een jaar tijd is verdubbeld en ook in twee jaar tijd flink omhoog is gegaan.
5.391 jonge Marokkanen migreerden illegaal naar Spanje in 2017, tegen slechts 1.310 in 2016. 90% van de 10.816 illegale Marokkaanse migranten die dit jaar het Spaanse grondgebied bereikten lwamen via de Middellandse Zee.
De krant bericht dat, volgens het rapport van Frontex, 21,4% van de 53.382 migranten die in 2018 in Spanje zijn aangekomen, Marokkanen zijn. De Marokkanen worden gevolgd door Guinezen en Malinezen.
Het rapport geeft ook aan dat 1.489 Marokkanen in 2018 door de Spaanse autoriteiten werden uitgewezen, ongeveer één op de tien.
Bron : nieuws.marokko.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Duizenden militairen begonnen aan de Nijmeegse Vierdaagse
Nieuwe officieren Marechaussee beëdigd in Apeldoorn
Meerdere processen-verbaal voor bestuurder auto bij controle op A4
Schrik op Schiphol door stroomstoring op een van de drukste dagen van het jaar
Vader weigert baby rechtop te zetten tijdens landing, gezagvoerder belt politie: 125 euro boete
Klimaatactivisten slepen Schiphol voor de rechter wegens gebiedsverbod