Gepubliceerd op: 29-12-2018
De afgelopen twee weken zijn tijdens controles in de haven van Rotterdam tien partijen met cocaïne onderschept. Het gaat in totaal om bijna 4000 kilo drugs, meldt het Openbaar Ministerie (OM) in Rotterdam.
De eerste grote vangst was medio december. De partijen harddrugs verschilden in grootte en waren op steeds andere manieren verstopt. Zo zaten de drugs in de constructies van containers, tussen vis en tropisch fruit of gewoon in tassen. Het spul kwam uit Zuid-Amerika, onder meer uit Suriname, Brazilië, Ecuador en de Dominicaanse Republiek.
Vooralsnog zijn twee verdachten aangehouden. Eén verdachte is voor veertien dagen in bewaring gesteld.
Bij de controles is het zogeheten HARC-team betrokken, dat behalve het OM bestaat uit de Douane, FIOD en de Zeehavenpolitie. De drugs zijn inmiddels vernietigd.
Bron : dagblad010.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Grote Nederlandse grenscontrole levert opvallende vondsten op: vals geld en ‘berg’ ongekoeld vlees
Waarom criminelen nog steeds Vlissingen kiezen voor drugssmokkel: 'De bananentruc blijft populair'
Automobilist rijdt 64 km per uur te hard in Eindhoven en is rijbewijs kwijt.
Ruzie tussen gedetineerden in detentiecentrum aan de Portelabaan in Rotterdam
Grote grenscontrole in Oost-Nederland: ‘We controleren ook wie probeert om te rijden'
Joodse scholen in Amsterdam krijgen extra beveiliging van Koninklijke Marechaussee