Gepubliceerd op: 20-5-2019
ROME - Aanklagers in de Italiaanse provincie Agrigento hebben een onderzoek ingesteld naar de kapitein van de Sea-Watch 3. De schipper wordt verdacht van het faciliteren van illegale migratie, bericht het Italiaanse persbureau Ansa.
Sea-Watch bevestigt dat een onderzoek is ingesteld en zegt „niets te verbergen” te hebben. De onder Nederlandse vlag varende Sea-Watch 3 haalde vorige week 65 migranten van een bootje dat in nood was geraakt voor de kust van Libië. Zij zijn inmiddels overgebracht naar Italië.
De Italiaanse autoriteiten hebben de inbeslagname bevolen van het schip. Dat wordt naar Licata op Sicilië geëscorteerd. Minister Matteo Salvini (Binnenlandse Zaken) reageerde boos op het besluit de migranten aan land te laten, maar toonde zich maandag wel in zijn nopjes met het onderzoek naar de kapitein.
Bron : telegraaf.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Automobilist ongedeerd na forse crash op Soerelseweg in Epe
Crimineel netwerk achter Europese mensensmokkel opgerold, 21 arrestaties
Marechaussee vindt 50.000 euro in verborgen ruimte, bestuurder aangehouden
Meerdere aanhoudingen bij grootschalige grenscontrole langs de oostgrens
Grote Nederlandse grenscontrole levert opvallende vondsten op: vals geld en ‘berg’ ongekoeld vlees
Waarom criminelen nog steeds Vlissingen kiezen voor drugssmokkel: 'De bananentruc blijft populair'