Gepubliceerd op: 17-7-2019
Nederlanders die zich hebben aangesloten bij een terroristische organisatie in bijvoorbeeld Syrië of Irak kunnen vaak hun Nederlandse nationaliteit houden. Voor ons land is het namelijk moeilijk deze in te trekken, zo schrijven minister Grapperhaus en staatssecretaris Broekers-Knol in een brief aan de Tweede Kamer.
De afgelopen jaren zijn er volgens het kabinet ongeveer 300 mensen vertrokken richting Syrië en Irak om daar deel te nemen aan de jihad. Van deze groep zijn zo’n 60 volwassenen teruggekeerd naar Nederland. Ongeveer 90 personen zijn gesneuveld tijdens de strijd.
Van de ongeveer 150 personen die nu nog buiten Nederland verblijven, hebben zo’n 100 een dubbele nationaliteit. Bij hen zou de Nederlandse nationaliteit dus afgepakt kunnen worden, schrijven de minister en staatssecretaris.
Elf keer
Tot dusver is er elf keer het Nederlanderschap ingetrokken van jihadisten. Zij zijn ook ongewenst verklaard. Dit worden er mogelijk nog meer, maar dat is niet met zekerheid te zeggen. Het intrekken van de Nederlandse nationaliteit is volgens het kabinet immers makkelijker gezegd dan gedaan.
Lees meer de website van wnl.tv
Bron : wnl.tv
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Slapend met voorhoofd in eten: dronken man in Venlo betrapt met ruim 24.000 euro op zak
Marechaussee houdt 20-jarige Duitser met heroïne aan op A73 bij Venlo
Pantservoertuig van Defensie botst met twee auto’s op kruising
Marechaussee lekt namen van uithalers in ruil voor cocaïne en geld
FC Utrecht-trainer werkt óók voor Defensie: "Makkelijk is het niet"