Gepubliceerd op: 28-7-2019
De Koninklijke Marine heeft in het Caribisch gebied 2 vissers gered. Ze dobberden al 18 dagen rond met hun vaartuig. Een Dash 8-patrouillevliegtuig van de Kustwacht ontdekte het duo gisteravond. Daarna werd Zr. Ms. Groningen gealarmeerd.
Het marineschip zette de NH90-boordhelikopter in om beide mannen van hun vaartuig te halen en in Aruba aan land te brengen.
Beide vissers waren 7 juli vanuit St. Lucia de zee opgegaan, maar keerden niet terug. Sindsdien stonden ze als vermist gemeld. Uiteindelijk bleek dat de mannen op zee waren verdwaald. Aan boord hadden ze alleen een kompas en geen GPS.
De Groningen is momenteel ingezet als stationsschip in het Caribisch gebied. Het voert er kustwachttaken uit, zoals drugsbestrijding en reddingsoperaties. Daarnaast is het schip beschikbaar voor het verlenen van noodhulp.
Bron : defensie.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Aanrijding met voetganger in Den Helder
Boom waait om op rijbaan; automobilist kan op tijd remmen
De Schiphol Group dreigt het al aangelegde vliegveld Lelystad van de hand te doen
Militair ceremonieel op elke straathoek tijdens Prinsjesdag
Operation Silent Skies: internationale operatie rond algemene luchtvaart (General Aviation)
Bestuurster valt in slaap en veroorzaakt botsing op N309 Epe