Gepubliceerd op: 15-10-2019
Veteranenombudsman Defensie beschikt over te weinig verzekeringsartsen voor de keuringen van arbeidsongeschikte veteranen, stelt Reinier van Zutphen.
Veteranen die (gedeeltelijk) arbeidsongeschikt zijn, moeten veel te lang wachten op een beslissing over hun militair invaliditeitspensioen. De officiële termijn van een half jaar wordt „in alle gevallen ruimschoots overschreden”.
Dit constateert Veteranenombudsman Reinier van Zutphen deze maandag in een brief aan minister Ank Bijleveld (Defensie, CDA), met de resultaten van vier maanden onderzoek. Dat veteranen die een Militair Invaliditeitspensioen (MIP) aanvragen „onaanvaardbaar lang” moeten wachten, komt vooral doordat er voor de keuringen te weinig verzekeringsartsen zijn. De Veteranenombudsman, een rol van de Nationale Ombudsman, stelt dan ook voor dat er meer verzekeringsartsen worden aangesteld.
Lees het volledige artikel op de website van nrc.nl
Bron : nrc.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
De Schiphol Group dreigt het al aangelegde vliegveld Lelystad van de hand te doen
Militair ceremonieel op elke straathoek tijdens Prinsjesdag
Operation Silent Skies: internationale operatie rond algemene luchtvaart (General Aviation)
Bestuurster valt in slaap en veroorzaakt botsing op N309 Epe
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen