Gepubliceerd op: 11-7-2019
Defensie Amerikanen verwachten hogere defensie-uitgaven, hulp in Syrië, of in de Straat van Hormuz. Kan Nederland nog nee zeggen?
De Amerikaanse druk op Nederland om militaire en geopolitieke ambities waar te maken, neemt verder toe. Na de felle kritiek op het achterblijven van de Nederlandse defensie-uitgaven en het openlijke gemopper over de terughoudendheid van Nederland om deel te nemen aan missies, ligt er nu ook een verzoek om te helpen bij de bescherming van olietankers in de Straat van Hormuz, de zeeroute ten zuiden van Iran.
„Dit is ongezien”, zegt veiligheidsexpert Dick Zandee van Instituut Clingendael. „Vroeger deden de Amerikanen ook verzoeken, maar dat gebeurde achter gesloten deuren. Nu gaat het publiekelijk, via de media. De methode-Trump.”
Bron : nrc.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Politie en marechaussee rukken uit naar azc in Baarn voor melding van steekincident
650 mensen geweigerd aan grens tijdens bijna twee jaar durende grenscontroles
Explosief materiaal Vliegbasis Eindhoven weggehaald
Nieuwe zoekhulp over de Koninklijke Marechaussee
Veel schade door botsing auto’s bij Voorthuizen; Apeldoornsestraat uur dicht
Twee mannen rennen over de snelweg na controle door Marechaussee: helikopter ingezet