Gepubliceerd op: 29-1-2015
Afbeelding verwijderdDe Koninklijke Marechaussee op Schiphol doet onderzoek naar een 25-jarige Deense man en 51-jarige Zweedse vrouw, die zondagmiddag zijn aangehouden met vermoedelijk qat, met een brutogewicht van ongeveer 70 kilo, in de ruimbagage.
Tijdens een controle van de Douane met een opsporingshond werd qat gevonden in de ruimbagage van de man en vrouw. Douaniers, die de man en vrouw bij een gate hadden onderkend, vroegen de Marechaussee ter plaatse te komen. De beide verdachten waren aangekomen met een vlucht uit Afrika en op doorreis naar Duitsland. Het Drugs-Team-Schiphol (DTS) van de Marechaussee heeft beide verdachten bij de gate aangehouden op verdenking van drugssmokkel.
De Koninklijke Marechaussee doet onderzoek naar de verdachten en de inbeslaggenomen qat, onder leiding van het Openbaar Ministerie Noord-Holland. De verdachten zijn woensdag in vrijheid gesteld met een dagvaarding voor de politierechter.
Bron : KMar
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Marechaussee kijkt terug op succesvolle beveiligingsoperatie NAVO-top
Force Protection-bijdrage in Irak ten einde
Man aangehouden na achtervolging in Landgraaf; drugs aangetroffen in voertuig
Explosief aangetroffen in Harskamp: buurtbewoners moeten binnen blijven
Korpschef: voorbereiding, samenwerking en vakmanschap betalen zich uit
Verstekeling gevonden in palletkist van afgekoppelde trailer in De Lier