Gepubliceerd op: 24-2-2017
Soldaten moeten helmen delen, roepen 'pang' door een tekort aan kogels en gaan zonder eigen helikopters op missie. Het Nederlandse leger heeft nogal wat bezuinigingen achter de rug. Met de verkiezingen op komst smeekt defensie om meer geld.
Maar wat hebben we eigenlijk aan oorlogsmaterieel? Sinds de Koude Oorlog is de Nederlandse krijgsmacht vooral veel tanks en vliegtuigen kwijtgeraakt. Ze zijn verkocht of gingen stuk en zijn niet meer vervangen. Zo had defensie ooit ongeveer 200 jachtvliegtuigen, nu zijn dat er 63. Van de pakweg 900 tanks hebben we er nog 18 over. En zelfs die zijn officieel niet van ons, we leasen ze van Duitsland.
Minder dus, maar de wapenwedloop van de Koude Oorlog is natuurlijk ook voorbij. En de kans dat directe buurlanden ons binnenvallen is volgens experts nihil. Het leger vecht nu vooral tijdens vredesmissies zoals in Mali of Afghanistan. Daarom investeren we vaker in andere wapens, zoals gevechtshelikopters en pantserwagens.
Bron : nos.nl
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Bestuurder is auto kwijt na tien keer rijden zonder rijbewijs
Marechaussee heeft handen vol om West-Brabant en Zeeland veilig te houden
Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie
Samenwerking voor groei van kazernes op de Veluwe
Deze meneer zal moeten bellen om zich op te laten halen
Samenwerking voor ceremoniële inzet paarden KMar en Franse Gendarmerie